GÜNCEL Haber Girişi : 11 Ağustos 2021 14:39

ÖZEL ALGI ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ KAPILARINI BİZE AÇTI

Özel ALGI Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Kahramanmaraş Rehabilitasyon, Merkezi Özel Eğitim, Özel Algı, Rehabilitasyon Leyla ÇINARLIDERE

Kahraman Şehrimizde Sessizlerin Sesi olmak için çıktığımız bu yolda bu kez Şehrimizde Özel Öğrenime ihtiyaç duyan 9bin  civarı bireyin sesini duyuralım onlar için neler yapabiliriz diyerek yola çıktık

Bu konuda bizlere Kahramanmaraş'ta ilk kurulan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Olma özelliğini taşıyan ÖZEL ALGI ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ kapılarını açtı.

Özel Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Şehrin gelişmiş ve sakin semtlerinden Akif İnan Mahallesinde bulunuyor.

Öncelikle şehrimizde özel öğrenim ihtiyacı olan 9bin civarında insanımızın olduğunu biliyoruz.bu ve sektörün sorunları ile ilgili konularda bizi  Özel Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurum Müdürü Leyla ÇINARIDERE hanımefendi bilgilendirdi.

Müdür ÇINARLIDERE öncelikle bu sektördeki problemlerden başlayarak bizlere  Özel Eğitim 'in en ince ayrıntılarına kadar herşeyi anlattı. En çok  zorlandıkları konunun kurumlarındaki kayıtlı öğrencilerin aylık 8 saat dersle eksik kaldıklarını Aylık maksimum 8 saat dersin özel öğrenime ihtiyacı olan bireylere yetmediğini söyledi.

 

ÇINARLIDERE ayrıca özel çocuklarımızın topluma kazandırılmaları noktasında çalışmalar yaptıklarını ancak bu çalışmalar  kurumlar özelinden ziyade Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde yapılmasını temenni ettiğini söyledi.

 

Müdür ÇINARLIDERE öğrencilerinin eğitim merkezlerini eğitim aldıkları bir yerden ziyade kendi evleri gibi görmekte, Çok Özel Çocuklar Bireyler yetiştiriyoruz bunun sorumluluğu ve bilincindeyiz. Dedi.

 

Kendilerinin Kahramanmaraş'ta ilk açılan kurum olduklarıını 1000 öğrenci kapasiteli binaları, Uzman Eğitim Kadrolarıyla Kahramanmaraş Halkına hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

Bizler marasmagazin.com ekibi olarak  da geldik gördük ve Özel Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, gerek eğitim Kadrosu gerekse eğitim merkezinin sınıf teçhizat bakımından  oldukça özel öğrenime ihtiyaç duyan bireylere fayda sağlayacak bir kurum  olduğunu tespit ettik.

Kurum Müdürü Sayın Leyla ÇINARLIDERE'ye nazik davetlerinden ve söyleşilerinden dolayı kendilerine marasmagazin.com ailesi olarak teşekkür ediyor. Başarılarının devamını diliyoruz.