GÜNCEL Haber Girişi : 12 Mayıs 2021 20:58

KIRMIZIAY EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİM KURULU BAŞKANI SALİH KIRMIZIKUŞ'UN BAYRAM MESAJI

bayram mesajı salih kırmızıkuş kırmızıay eğitim kurumları

Kırmızıay Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Salih KIRMIZIKUŞ'un Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınlamış olduğu mesajında “Tüm İslam âleminin bayramını içtenlikle kutluyor, bir sonraki Ramazan Bayramına sağlıkla, esenlikle, huzurla kavuşmayı diliyorum" dedi.

 

 

Dünyanın çeşitli bölgelerinde varlık mücadelesi veren, kan ve gözyaşı döken tüm kardeşlerimizin acıları bizlerinde acısıdır. Bu münasebetle mübarek Ramazan ayında kutsalımız ve ilk kıblemiz Mescidi Aksa'da Filistinli kardeşlerimize alçakça saldırarak zulmüne ara vermeyen işgalci İsrail'i bir kez daha lanetliyorum. Şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralanan kardeşlerimize ise acil şifalar diliyorum. Bilinmelidir ki ülkemiz ve milletimiz hak davasında sonuna kadar Filistin halkının yanında olmaya devam edecektir. Rabbim bu mübarek günler hürmetine Kudüs’ün, Filistin’in özgür olduğu günleri görmeyi bizlere nasip etsin" ifadelerini kullandı.

 

 

Başkan KIRMIZIKUŞ ;Tüm dünyayı etkisi altına alan ve bir yılı aşkın süredir büyük özveriyle mücadele edilen koronavirüs salgınının gölgesinde bir bayrama daha girildiğini belirten Başkan Kırmızıkuş, “Bayramlar bizler için sevdiklerimizle buluşup hasret giderdiğimiz, sevgi, saygı, hoşgörü gibi değerlerin yoğun bir şekilde hissedildiği, birlik ve beraberliğin daha da güçlendiği günlerdir. Ve hepimiz geçmiş zamanlarda olduğu gibi sevdiklerimizle bir arada, kalabalık sofralarda buluşarak mutlu bir bayram geçirmek isterdik. Maalesef salgının ciddiyetinin devam etmesi sebebiyle bir Ramazan Bayramını daha sevdiklerimizden ayrı, bayramı bayram yapan ritüellerden uzak geçireceğiz. Ancak hem sevdiklerimizi korumak hem de bir an önce normalleşmek adına bu bayramda da biraz daha fedakârlık yapmamız gerekmektedir" diye konuştu.

 

 

Kırmızıay Yönetim Kurulu Başkanı KIRMIZIKUŞ sözlerini şöyle sürdürdü;

 

“Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere hemen her alanda çalışanların, zorlu koşullardan dolayı manevi olarak yorulduğu, yıprandığı bir süreçten geçiyoruz. Bu sebeple özverili bir şekilde görev yapan sağlık çalışanları başta olmak üzere tüm çalışanlara, bu ülke için hizmet edenlere yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Hem onlar hem de kendimiz için yapacağımız en büyük iyilik, kurallara uyarak ülkemizin bir an önce normale dönmesine katkı sağlamaktır."
Her şeye rağmen bayramların sevinç, neşe, mutluluk kaynağı olduğunu söyleyen Salih KIRMIZIKUŞ “Bu bayramda da yakınlarımızı arayarak, uzaktan da olsa hal hatır sorarak, yanlarında olduğumuzu hissettirerek, sevgimizi, mutluluğumuzu, umudumuzu paylaşıp çoğaltabiliriz. Bir an önce geleceğe ümit ve güvenle baktığımız, normal hayatımıza döndüğümüz günlere kavuşmayı diliyorum. Tüm İslam âleminin bayramını içtenlikle kutluyor, bir sonraki Ramazan bayramına sağlıkla, esenlikle, huzurla kavuşmayı diliyorum" dedi.

HABER 

Bayram  Mesajı