GÜNCEL Haber Girişi : 10 Ağustos 2021 09:09

KAHRAMANMARAŞTA MARKET HIRSIZLARI YAKALANDI.

KAHRAMANMARAŞTA MARKET HIRSIZLARI YAKALANDI. marasmagazin.com Kahramanmaraş haberleri

70 ilde hırsızlık yapmışlardı! Kahramanmaraş'ta yakalandılar.

 

Türkiye'nin 70 farklı illerinde zincir marketlere girerek elektronik malzemeleri çalarak hırsızlık yapan 2 kişi, Kahramanmaraş polisinin düzenlediği başarılı operasyonla yakayı ele verdi.

 

Edinilen bilgiye göre, Kahramanmaraş’ta ve Göksun ilçesinde 3 farkı zincir markette hırsızlık yapıldığı ihbarı üzerine İl Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

İşyerlerinin güvenlik kamerası ve mobese kayıtları üzerinden şüphelilerin kısa sürede kimliğini belirleyen asayiş ekipleri, şüphelilerin kullandığı aracı takibe aldı. Olayı gerçekleştirdiği belirlenen D.Ş (36) ve N.Y (45)  Kahramanmaraş’tan ayrılmak istediği anda Gaziantep’in Nurdağı Kömürler mevkiinde düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Çalıntı eşyalarla birlikte yakalanan şüpheliler, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi. 

 

Şüphelilerin aracında ve yapılan üst aramasında, 12 adet farklı markalarda telefon, 5 adet tablet, 3 adet dijital kol saati, 1 adet dijital yazı tahtası, yakalanmamak için olayda kullandıkları değişik tarzda kıyafetler başkası adına düzenlenmiş sahte kimlik bulundu. Şüphelilerin yapılan detaylı sorgusunda çok sayıda hırsızlıktan poliste kayıtlarının olduğu ve 70 il de farklı tarihlerde hırsızlık olaylarına karıştıkları ve arandıkları tespit edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 kişi, tutuklanarak cezaevine konuldu.