GÜNCEL Haber Girişi : 27 Kasım 2021 09:21

Kahramanmaraş'ta Sütçü İmam için Mevlid-i Şerif okundu

Millî Mücadele'nin baş kahramanlarından Sütçü İmam için vefatının 99. yıl dönümünde Bektutiye (Çınarlı) Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) tarafından düzenlenen anma programı, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’un da katılımıyla cuma namazı sonrası Sütçü İmam'ın kabri başında devam etti.

1.jpg

KSÜ Rektörü Prof.Dr. Niyazi Can, Sütçü İmam’ın torunu Dr. Alaaddin Türkkorur ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Sütçü İmam’ın kişiliği ve milli mücadelemizde gösterdiği kahramanlık örneği ile ilgili konuşma yaptılar.  

2.jpg

Program, şehitlerimiz ve milli mücadelemizin kahramanı Sütçü İmam için Kur'an-ı Kerim tilaveti ve duaların edilmesiyle sona erdi.

3.jpg

Programa, Vali Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Sütçü İmam’ın torunu Dr. Alaaddin Türkkorur, Rektör Yardımcıları, üniversite akademik personeli ve vatandaşlarımız katıldı.