Kahramanmaraş'ta Bir Demet Bin Mutluluk

Kahramanmaraş'ta engelli ve ihtiyaç sahibi ailelere gönüllü olarak destek veren Demet Ünal, 100 İhtiyaç Sahibi Aileye Yaklaşan Kurban Bayramı Münasebetiyle Bayramlık Dağıtacak.

Kahramanmaraş Adliyesi’nde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan Demet Ünal, engelli bireylere ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olabilmek için 11 yıldır aralıksız çaba sarf ediyor. Kanser hastası bir mahkumun, yatalak annesi için tekerlekli sandalye istediğini karşılayan ve bu durumdan etkilenen Ünal, daha fazla engelliye yardım etmek için 2010 yılında bu yola çıktığını belirtti.

 

Her gittiği evde ayrı bir hikayeye şahit olduğunu söyleyen Ünal, “Engellilere umut olmak için mavi kapak topladığımı duyan komşularım, iş arkadaşlarım, mahkumlar ve akrabalarımda biriktirdiği kapakları bana ulaştırmaya başladı. En ufak çocuktan, en yaşlı hastalara kadar tekerlekli sandalye götürdüm. Okullardan, lokantalardan, pastanelerden, çuval çuval kapak gelmeye başladı. Tabi ki bu süreçte sadece tekerlekli sandalye dağıtmıyordum; ihtiyacı olanları giydiriyor, öğrencilere burs veriyor ve ev eşyası dağıtıyordum. Onların mutluluğu bizlere yetiyor. Bizler elimizden geldiğince engelli kardeşlerimizin ve ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi

 

 

 

Aynı zamanda bir demet Bin Mutluluk sloganıyla hareket eden Ünal'ın Ramazan aylarında pandemi sürecinde yüzlerce yiyecek kolisi,deprem bölgelerine yardım,yatalak hastalara havalı yataklar gibi birçok ihtiyaç sahibine bir çok alanda yardım ettiğini belirtti.

 

 

Yaklaşan Kurban Bayramı Münasebetiyle de Ünal; En Az 100 İhtiyaç sahibi aileye çocukların bayramı buruk geçmesin diye bayramlık elbise  dağıtacağını söyledi.

Kendilerine marasmagazin.com ekibi olarak bizlerde siz okuyucularımız huzurunda teşekkür ediyoruz.

  • 1 / 1